Medytacja

rk-5m.jpg

Pozytywne myślenie i medytacja są kluczami do spokoju umysłu
. Medytacja jest metodą uspokajania i skupiania umysłu. Regularnie medytując ćwiczymy nie tylko mentalne opanowanie, ale stwarzamy również fizyczne i duchowe dobre samopoczucie. Zanim będziemy móc medytować, należy najpierw nauczyć się skupiać umysł za pomocą technik koncentracji i pozytywnego myślenia. Bardzo trudno jest bowiem uspokoić umysł napełniony negatywnymi myślami i emocjami.

Joga poprzez swoją specyfikę skupia nasz umysł na pracy ciała i oddechu. W trakcie praktyki myśli skierowane są do czynności, jakie wykonujemy: jak ustawić stopy, wyprostować plecy, które mięśnie mamy napiąć, które rozluźnić, jak utrzymać w równowadze ciało w asanie, jaki jest nasz oddech itp. Koncentracja na wykonywaniu asan sprawia, że nie myślimy o rzeczach i zjawiskach, które są poza nami, umysł od nich wtedy odpoczywa.

Kiedy na chwilę odpoczywamy od czegoś co nas zajmuje, co budzi w nas emocje, niepokoje i zajmiemy umysł czymś innym, wytwarzamy w sobie dystans, przestrzeń, która nas oddala do spraw, o których chwilowo nie myślimy. Wyciszają się emocje, negatywne myśli znikają, a powracając do sprawy postrzegamy ją inaczej. Widzimy ją w innym świetle, pojawiają się nowe pomysły, rozwiązania, podchodzimy do sprawy spokojniej i rozważniej. Kiedy nauczymy się koncentrować nasz umysł, wszystko wyda się nam łatwiejsze. Łatwiej będziemy rozwiązywać problemy, uspokajać się w sytuacjach napięcia, osiągać stan odprężenia fizycznego i umysłowego.

 

 

jdc-6x.jpg

33-100 Tarnów  Al. Piaskowa 10   Tel: 605 343 771  e-mail: korenatka@terazjoga.pl