Masaż misami dźwiękowymi

Masaż misami dźwiękowymi wg metody Petera Hessa.

teraz joga 11.jpgW Europie pionierem i twórcą terapii dźwiękiem jest  Niemiec - Peter Hess. Z wykształcenia fizyk, zafascynowany dźwiękiem. W poszukiwaniu alternatywnych, niekonwencjonalnych metod leczenia wyruszył na Wschód, do Nepalu i tam odkrył uzdrawiającą moc dźwięków.  W latach  80-tych ubiegłego wieku opracował i rozwinął metodę masażu i terapii dźwiękiem na bazie swoich długoletnich badań i różnorodnych doświadczeń pochodzących z jego podróży do Nepalu, Indii i Tybetu oraz współpracy z prof. Dr Gertem Wegnerem. W latach 90-tych założył Instytut Petera Hessa, by rozwijać metodę i kształcić terapeutów dźwiękiem.

Do masażu używane są specjalne misy dźwiękowe o określonych tonach, które mają sprawdzony, dobroczynny wpływ na organizm.

Misy dźwiękowe wzbudzone (uderzeniem pałeczki), wydają naturalny swój dźwięk, który jest odbierany zmysłem słuchu jako ton, ale też i zmysłem dotyku. Dźwięk jest falą wibracji, która przyjemnie wnika w ciało pobudzając komórki do drgań. Drgania docierają do każdej pojedynczej komórki i pobudzają ją do właściwej, pierwotnej wibracji. Właściwa wibracja, to energia stanu równowagi i zdrowia. Drgania dźwięku przenikając ciało rozprzestrzeniają się koncentrycznymi falami. Masaż działa równocześnie na ciało fizyczne jak i na ciała subtelne (aurę), doprowadzając je do harmonii i wzajemnej równowagi.

Celem masażu jest wzbudzenie stanu równowagi fizycznej, psychicznej i duchowej. W takim stanie organizm  swobodnie uruchamia swoje procesy regeneracji, oczyszczenia i  samouzdrawiania.

 Jest to bezinwazyjna metoda masażu!!!

 Podczas masażu ciało i umysł wprowadzane zostają w stan głębokiego relaksu, w którym dochodzi do zsynchronizowania półkul mózgowych, a ciało uwalnia się z napięć i blokad.


Masaż dźwiękiem umożliwia:

-Szybkie osiągnięcie stanu wyciszenia i głębokiego relaksu,

-Usunięcie bloków energetycznych,

-Pozbycie się napięć mięśniowych,

-Wspomaganie procesów samouzdrawiania,

-Likwidację stresu,

-Wspieranie intuicji i kreatywności.

 Misy dźwiękowe wydają wszystkie dźwięki których potrzebuje nasze ciało, by żyć w zgodzie z samym sobą i swoim otoczeniem – czuć się szczęśliwym, zdrowym, samodzielnie i kreatywnie kształtować swoje życie.

33-100 Tarnów  Al. Piaskowa 10   Tel: 605 343 771  e-mail: korenatka@terazjoga.pl