Kąpiel w dźwiękach gongów

 

teraz joga 10.jpgGong według wiedzy historyków i muzykologów, pojawił się na początku Epoki Brązu, 5500 lat temu (ok 3500 lat p.n.e.) na terenie Mezopotamii, tam gdzie obecnie leżą -Turcja , Iran, i Irak. Najprawdopodobniej pierwszych odkryć dokonano przypadkowo, w efekcie wytapiania się kamieni w piecach piekarskich stosowanych w czasach Rewolucji Rolniczej ( od 10 tys. lat p.n.e.), kiedy to na świecie rozpowszechniła się pszenica, używana do wypieku chleba. Uważa się ,że pierwszym metalem wytopionym z kamieni, była cyna (ok. 10 tys. lat p.n.e.), a później, w miarę jak piece rozgrzewały się do coraz wyższych temperatur (około 6500 r. p.n.e.) zaczęła się wydzielać miedź. Około roku 4000 p.n.e., piece były już na tyle duże i na tyle gorące , żeby połączyć oba metale, co zapoczątkowało Epokę Brązu.


Starożytni wytwórcy Gongów zauważyli też, że kiedy do odlewanego stopu zastaną dorzucone tajemnicze i rzadkie, zsyłane z nieba - meteoryty, udoskonalają one rezonacyjne brzmienie brązu. Staje się ono potężniejsze, bardziej przestrzenne i o wiele dłużej wybrzmiewa. Takie gongi traktowano w szczególny sposób, były one znane jako- „Święte Gongi „. Oczywiście pierwsi odlewnicy nie mieli pojęcia , że tym szczególnym składnikiem (wprowadzonym przez meteoryty), był nikiel.


Według wschodniej tradycji, dźwięk Gongu tworzy na nowo kochająca istotę uniwersalnego stworzenia.


Dzisiaj, nowoczesne gongi zostały ulepszone i doprowadzone do perfekcji nieznanej starożytnym Wytwórcom Gongów, poprzez dodawanie do brązu domieszki czystego niklu ( tak jak w gongach firmy Paiste). Mistrzowie (spośród Wytwórców Gongów) nawet dziś kują tam z myślą, że metaliczny dysk, kiedy zostaje wprowadzony w absolutny rezonans, uosabia wyższą , kreatywną inteligencję.

Dźwięk gongu wywołuje głębokie rozluźnienie, wyswabadzając nas od strumienia myśli uwalnianych przez nasz umysł, i pobudza układ wewnątrz-wydzielniczy na wyższy poziom funkcjonowania. Poproszony o wyjaśnienie skutków medytacji z gongiem oraz jak go używać, Yogi Bhajan odpowiedział:

Gong oddziałuje na ciało i jego meridiany. Uwalnia blokady, zmniejsza napięcie i pobudza krążenie. Skutkiem jest przeorganizowanie energii emocjonalnej oraz uczuć, jakie są związane ze strukturą ciała.

 

Holistyczny Rezonans

Holistyczny Rezonans (Absolutne Istnienie/Holistyczne Zdrowie) - kiedy ciało fizyczne jest w pełni zdrowia, znajduje się w stanie holistycznego rezonansu, jego mięśnie są dobrze nastrojone. Gdy świadomość jest w równowadze i rezonuje w „teraz” bieżącej chwili, taki stan ciała/umysłu nazywamy - „istnieniem absolutnym”. Wszystkie składniki , tworzące zupełność człowieka, współdziałają w harmonii funkcyjnej. Otwórz się na moc dźwięku doświadczaną za pomocą instrumentu o najwyższym rezonansie harmonicznym - GONGu.

Czas człowieka na poziomie rozwoju płodu wypełniony jest specyficznego rodzaju medytacją i dźwiękiem powstającym w wewnętrznej membranie jaką jest ciało matki. Ów głęboki dźwięk z pewnością jest porównywalny z dźwiękiem gongu, gdyż oba przenoszą swoistą formę ukojenia. Kiedy ludzie odczuwają wibracje gongu, podświadomie przypominają sobie te błogie i bezpieczne chwile, spędzone w brzuszku matki.

  W głębokim stanie medytacyjnym dźwięku gongu następuje odbudowa DNA i odbudowa komórkowa, odmłodzenie i wprowadzenie nas w stan harmonii ze wszechświatem.

Poprzez muzykę gongu doświadcz kosmicznego stanu świadomości, w którym Moc Duszy łączy się z Najwyższym Duchem. Doświadczysz brzmienia wspaniałego, tonalnego drzewa życia, które wspomaga wszystko to, co najlepsze w Tobie.


Kąpiel w dźwiękach gongu umożliwia:

-zmaterializowanie rzeczywistości z wizji

-powrót do źródeł inspiracji

-rozszerzenie się na cały świat

-wewnątrz siebie nawiązanie kontaktu ze wszechświatem

-wzniesienie życia na wyższe poziomy

-rozwiązanie konfliktów wewnętrznych

-ugruntowanie się (usuniesz lęki )

-zapanowanie nad emocjami

-dostąpienie mocy (podniesiesz energię)

-doenergetyzowanie prawej półkuli mózgowej (ekspresja twórcza)

-doenergetyzowanie lewej półkuli mózgowej (moc rozumowania)

 

 

Ci którzy doświadczają rezonansu gongu, znajdują poczucie jedności, która inspiruje do większej więzi z rodziną i społeczeństwem, w wymiarze indywidualnym i uniwersalnym.

33-100 Tarnów  Al. Piaskowa 10   Tel: 605 343 771  e-mail: korenatka@terazjoga.pl